В Національному університеті «Острозька академія» 16 квітня 2018 року відбувся II етап Всеукраїнської олімпіади з «Культурології». Вперше така олімпіада проводилась у березні-квітні 2017 року за ініціативи кафедри культурології та філософії НаУ ОА. Цьогоріч в ній взяли участь близько 30-ти учасників та учасниць з 14-ти областей України. На відкритті олімпіади з вітальним словом виступив декан гуманітарного факультету Карповець Максим В’ячеславович, завідувач кафедри культурології та філософії Зайцев Микола Олександрович та проректор з науково-педагогічної роботи Шевчук Дмитро Михайлович. Останній акцентував увагу на інтенсивності розвитку знань та динамічності ринку праці, підкресливши престижність спеціальності Культурологія, оскільки «зараз потрібні люди, котрі зможуть аналізувати світові тенденції та проектувати медіа простір».

Олімпіада проводилась в II етапи. Перший – передбачав написання есе на задану тему, другий – виконання тестових та розгорнутих письмових завдань безпосередньо в стінах університету. Учасники могли якісно підготуватись, бо список тем, на основі яких ґрунтувались завдання олімпіади був оголошений заздалегідь.

Також, на відкритті учасникам та особам, які їх супроводжували, презентували нові спеціалізації Культурології: «Крос-культурний менеджмент» і «Кіберкультуру». «Ідея створення спеціалізації «Крос-культурний менеджмент» виникла на основі досвіду випускниці Культурології Наталі Нищенко», – запевнив Дмитро Михайлович. Цей напрямок дасть змогу займатись координацією програм розвитку, експертним вивченням ринків антропологічними методами та просуванням бренду.

Про спеціалізацію «Кіберкультура» детальніше розповіла кандидатка філософських наук, доцентка Стратонова Наталя Олегівна. Вона показала перспективи напрямку та галузі, у яких студенти зможуть себе реалізувати. Серед них: робота в IT-компаніях, культурно-мистецька та медіасфера, PR та інтернет-маркетинг, розробка проектів онлайн-навчання та організація дозвілля.

Для супроводжуючих осіб батьків та вчителів була організована зустріч з керівниками сфер фахової реалізації культурологів. Про особливості етнографічної практики, можливості праці в музеї та поповнення його експозиції повідомила кандидатка філологічних наук, доцентка Янковська Жанна Олександрівна. А завідувачка відділу культури і туризму Острозького міськвиконкому Олеся Федорівна Гощук розповіла про власний досвід навчання на Культурології та подальше працевлаштування у напрямку туризму. Вона наголосила, що «туризм – одна з галузей, яка стрімко розвивається в нашій країні. І де, як не в таких містах як Острог, готувати фахівців цього напрямку?». Олеся Федорівна зауважила, що багато культурологів успішно працевлаштовуються в турагенціях. Про ще одну сферу, де успішно реалізовують свій потенціал студенти-культурологи зазначила заступниця редактора газети «Замкова гора» Інна Собко. Універсальність спеціальності дозволяє студентам проявити себе в журналістиці та медіа. А директорка музею історії НаУОА Анастасія Анатоліївна Хеленюк наголосила на можливості ефективного поєднання навчання з волонтерством в музеї.

За результатами оцінювання обох етапів переможцями II Всеукраїнської олімпіади з «Культурології» стали: I місце – Піддубний Антон, учень 9-А класу Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №1», Дніпропетровська область; II місце – Євтушенко Олеся, студентка 2 курсу Дубенського коледжу, Рівненська область, III місце – Хомич Владислав, учень 6(10) А класу Луцької НВК гімназії №14 ім. Василя Сухомлинського, Волинська область.

Всі учасники олімпіади отримали сертифікати про участь, а переможців було нагороджено цінними призами – книгами та грамотами.

Марія Карпець, студентка 2 курсу спеціальності Культурологія