18- 19 травня в Національному університеті «Острозька академія» відбулась ХІ Міжнародна наукова конференція «Проблеми культурної ідентичності в ситуації сучасного діалогу культур». Її вже вкотре організувала кафедра культурології та філософії спільно з кафедрою документознавства та інформаційної діяльності.

Конференція передбачала обговорення низки актуальних проблем, що стосувались європейської та української ідентичності, тому в ній взяли участь представники таких дисциплін як: культурологія, соціологія, філософія, історія, філологія, політологія та інші. Цьогоріч на участь в міжнародній конференції подали  67 заявок. Серед них були науковці з 4 країн, зокрема Польщі, Росії, Чехії та Словаччини.

На пленарному засіданні виступив доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри культурології та філософії Зайцев Микола Олександрович, підкресливши, що «серед присутніх є такі, що приїхали вперше, але на конференцію прибули також вже традиційні зарубіжні гості». Всіх присутніх також привітав доктор філософських наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи Шевчук Дмитро Михайлович. Про те, що «ця конференція є міжнародною не лише декларативно, а й реально» зазначив кандидат філософських наук, декан гуманітарного факультету Карповець Максим В’ячеславович. Він також долучився до привітань та побажав глибокої гуманітарної цікавої дискусії всім учасникам. А кандидатка філологічних наук, доцентка Маслова Юлія Петрівна додала, що «завжди рада співпрацювати з кафедрою культурології та філософії, бо наука тяжіє до синтезу, до порівняння, до міждисциплінарності. І лише в поєднанні різних точок зору можна досягнути істини».

На практичній частині конференції було обговорено модерні та постмодерні частини ідентичності, її сучасні стратегії, проблеми цього явища в Україні, а також релігійну та політичну ідентичність. До виступів та дискусій долучились науковці з різними науковими ступенями та вченими званнями. Та попри це робота конференції виявилась плідною, бо на ній акцентували увагу на гострих та актуальних проблемах минулого та сьогодення. Крім того, всі учасники отримали можливість публікації своїх професійних доробок у збірнику статей і тез Національного університету «Острозька академія» –  «Наукових записках».

Для іногородніх та зарубіжних учасників конференції було організовано екскурсію, тому вони змогли побачити Музей історії «Острозької академії». В підсумку, на конференції обговорили важливі питання та долучились до жвавих наукових дискусій. Що вкотре свідчить про гідний рівень проведення цього науково-практичного заходу.

Автор: Марія Карпець, студентка 2 курсу спеціальності Культурологія