У неділю, 2 вересня відбулась традиційна церемонія посвяти першокурсників у спудеї в Національному університеті «Острозька академія» – Інавгурація 2018.

Урочистий захід розпочався з привітань студентів театралізованими персонажами: княжною Гальшкою Острозькою, Василем-Костянтином Острозьким, Герасимом Смотрицьким та Іваном Федоровим. Також першокурсники склали обіцянку спудея Національного університету «Острозька академія» та отримали у подарунок Біблії. Традиційно з вітальним словом виступив ректор Ігор Демидович Пасічник та низка шанованих гостей.

Цьогоріч в лави студентів вступило близько 500 колишніх абітурієнтів. З-поміж яких 15 першокурсників виявили бажання навчатись на спеціальності «Культурологія».Географія новоприбулих спудеїв-культурологів цього року різноманітна як ніколи. У заклад вступили студенти не лише з західних областей: Рівненської, Тернопільської, Волинської, а й зі східних – Запорізької та Донецької.

Першокурсниця Анастасія Бугайчук зазначила, що про Національний університет «Острозька академія» дізналася вже давно.

«Перше знайомство з академією відбулось в 6 класі, коли мене возили на екскурсію. Вона настільки сильно захопила моє серце, що я відразу зрозуміла, що навчатись повинна саме тут. І ось настав такий очікуваний момент – я студентка Острозької Академії!»

Спеціальність «Культурологія» дівчина обрала без жодних сумнівів:

«Взагалі, я людина творча. За час навчання в школі перепробувала все, що можна: співи, танці, театр, 3 роки пробула президентом школи, брала участь у всіх районних конкурсах. І коли я вводила цю спеціальність в інтернеті, то зрозуміла, що це моє»

Урочиста церемонія посвяти не залишила студентів байдужими, зокрема Анастасія і досі переповнена яскравими враженнями від свята.

«Від церемонії я ще досі в захваті. Все відбулось просто на найвищому рівні. Такі емоції я отримувала тільки 2 рази: на випускному і на церемонії. Я горда, що здобуватиму знання в Острозькій академії, місці, де навчалось стільки талановитих людей»

Сподіваємось, що першокурсники-культурологи будуть відповідальними та активними студентами Національного університету «Острозька академія» і ще не раз гідно презентують свою альма-матер.

Автор: Марія Карпець, студентка 3 курсу спеціальності Культурологія