29 листопада 2018 року  з нагоди Всесвітнього дня філософії у Острозькій академії відбувся круглий стіл за темою  «Філософія Сократа як подія європейської культури».

Розпочався захід з привітання учасників круглого столу. З вітальним словом виступив проректор з науково-педагогічної роботи Дмитро Шевчук, декан гуманітарного факультету Максим Карповець та завідувач кафедри культурології та філософії Микола Зайцев.

Організований кафедрою культурології та філософії захід залучив до обговорення філософії видатного античного мислителя викладачів, аспірантів та студентів.

Присутні мали змогу побачити презентацію основних віх життя та філософування давньогрецького мислителя, взяли участь у запеклій дискусії щодо  таємничого образу філософа у тогочасному суспільстві, причини неприйняття та смертного вироку мислителя, прозвучали  припущення реакції суспільства на діяльність філософа у наш час. Окрім того учасники мали змогу обговорити інноваційну антропологічність мислення філософа, концепцію пізнання та унікальну методологію пошуку істини – маєвтику, культивування знання на противагу невігластва, що стає основою доброчестя людини та загалом постаті Сократа як родоначальника раціонально-поняттєвої європейської філософії.

Далі, слово надали Ользі Шляховій – координатору Всеукраїнського конкурсу філософського есе. Пані Ольга розповіла, що конкурс тривав понад місяць, а до участі були запрошені учні 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназій, студенти коледжів й професійно-технічних училищ, а також студенти закладів вищої освіти.

Темою есе було запропоновано вибрати один із висловів  Сократа:

1) Доброта не приходить від володіння багатьма речами: навпаки, лише Доброта перетворює володіння людини на гідність

2) Іноді ви зводите стіни не для стримування людей, а для того, щоб побачити, хто наважиться їх зруйнувати.

3) Досконалою з-поміж людей можна вважати ту людину, яка прагне до досконалості; щасливою  людиною можна вважати того, хто усвідомлює, що вже досягнув своєї цілі.

За період конкурсу до перевірки було прийнято 182 роботи із 23-х областей України. Перевіряли роботи учасників члени журі, до числа яких ввійшли доктор філософських наук, професор Микола Олександрович Зайцев, випускниця ЛНУ ім. І. Франка спеціальності «Філософія» і нині аспірантка НУ «Острозька академія» Ірина Іванівна Іванюк, випускник і нині аспірант НУ «Острозька академія» Богдан Миколайович Марченко.

Роботи перевірялись трьома членами журі на: оригінальність і глибину викладу думок, змістовність і аргументованість, плагіат. Максимальний бал від кожного перевіряючого – 10 балів. За максимальною сумою балів і був визначений переможець (списки учасників і їхні рейтинги - знизу за посиланням).

В результаті перевірки,  1-ше місце поділили між собою дві учасниці: Іванова Владислава Вадимівна - учениця 9 класу навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І ступеня - гімназія», Мирноградської міської ради, Донецької області та Коноз Олена Павлівна - учениця 11 класу Миколаївської гімназії№ 3, Миколаївської області. 2-ге місце отримала Павліва Вікторія Анатоліївна - учениця 11 класу Широківського НВК, Одеської області. 3-тє місце посіла Іршак Анна-Марія Валеріївна – учениця 11 класу Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, Черкаської області.

Вітаємо наших переможців! Усі вони отримають цінні призи та дипломи, а їхні есе скоро з’являться на нашому сайті.

Також члени журі додатково виділили декілька оригінальних текстів. А саме – роботу Педько Анни Віталіївни – учениці Криворізької загальноосвітної середньої школи І-ІІІ ступенів №126, Дніпропетровської області, текст у віршованій формі Салівоник Тетяни В’ячеславівни, студентки 3-го курсу Сарненського педагогічного коледжу РДГУ, Рівненської області та есе студентики 1-го курсу спеціальності «Культурологія» Панасюк Марії Олександрівни. При обговоренні цих робіт було вирішено, що за свої есе ці учасниці також отримають нагороди.

Важливо, що низка цьогорічних учасників вдруге, а дехто – навіть втретє, долучається до конкурсів кафедри культурології та філософії НУ «Острозька академія». Ми надзвичайно раді такій регулярній, інтенсивній співпраці, адже Ви – наші потенційні студенти і, певною мірою, вже стали часинкою життя нашого університету.

Cписок учасників_Оцінки

Cписок учасників_Рейтинг