18 жовтня 2012 року студенти ІІІ курсу спеціальності «культурологія» гуманітарного факультету НаУОА провели творчий звіт за результатами літньої дослідницької фольклорно-етнографічної практики.

Нагадаємо: під час практики етнографічним полем став Славутський район Хмельницької області, що сусідить із Острозьким районом Рівненської області й належав до території Великої Волині. Для даного кущового обстеження було обрано ряд сіл, які знаходяться у різних точках району. Під час практики студенти проводили польові записи у селах Лисиче, Дідова Гора, Плоска, Мирутин, Аннопіль, Варварівка, Голики, побували в краєзнавчих музеях цих сіл, а також міста Славути. З практики студенти привезли не лише цінні експонати, цікаві записи але й незабутні враження, мали змогу ознайомитися із зразками народної культури «з перших вуст», здобували досвід живого спілкування з інформаторами.

В ході практики було записано цікаві зразки місцевого фольклору, розповідей найстаріших жителів населених пунктів про етнографічні особливості локальної зони обстеження, а також зібрано цінні експонати для академічної етнографічної виставки.

Загалом усі студенти репрезентували цікаві оригінальні матеріали та дослідження, правильно оформили документацію, представили фотозвіт за результатами практики. Враженнями про практику вони поділилися на звітній конференції, після чого було перевірено документацію, оцінено практику та прозвітовано перед деканатом.


Також студенти підготували відкритий творчий звіт про практику, де було театралізовано й озвучено фрагмент обжинок, записаний у селі Дідова Гора та весільний обряд із сіл Мирутин та Лисиче. На кафедрі зберігаються відео- та аудіозаписи польових досліджень. Вагомим результатом проведеної практики стала організація академічної етнографічної експозиції, експонати для якої зібрали студенти.

Активну участь у підготовці творчого звіту взяли Бендюк Наталія, Зелінська Ольга, Волянюк Леся. Загалом уся група виявила активність та зацікавленість під час підготовки та показу інсценізації. Висловлюємо подяку також студентам ІІ та ІV курсів за допомогу у реконструкції весільного обряду, який був записаний на Славутчині.

Жанна Янковська

 

Відео:

Фото: