Згідно навчального плану для 1 курсу спеціальності «Культурологія» у ІІІ триместрі поточного року відбулася двотижнева музейна (ознайомча) практика (10 робочих днів, 40 годин) під керівництвом к.і.н., доц. Наталії Конопки. Безпосередньою метою практики є ознайомлення студентів з основами музеєзнавства (музейної справи), вивчення структури й форм роботи відділів музею на практичному рівні, закріплення та поглиблення цих знань при роботі з музейними фондами на базі практики.

Окрім цього важливе значення має знайомство майбутніх спеціалістів із головними аспектами менеджменту музейної справи, які зумовлюють сучасне «виживання» музейних установ, зважаючи на скорочення державного фінансування та певного розширення аспектів діяльності музею не лише як установи, яка збирає, зберігає, фіксує та експонує предмети, а широкоформатної культурної організації, яка здійснює наукову, дослідницьку, освітню, виховну, екскурсійну, еврестичну, розважальну роботу. В ході практики студенти познайомилися з роботою музейних установ Острога, Нетішина, Меджибожа та Самчиків.

Анастасія Семиляк:
Музейна практика - це не нудно проведений час у музеї, а веселі поїздки кожного дня у місця, які неможливо забути.

:-):
Відчуй смак епохи. Безцінний шанс безпосередньо доторкнутися до епохи великих князів, книгодрукування; відчути на собі естетику смерті та потойбіччя у хорошому розумінні та потягти на собі граніт ґрунтовних знань спудея.

Євгенія Мазурок:
Незабутньо проведений час, вражаючі подорожі по куточках рідної землі, здобуття навичок і більш теплі та дружні стосунки з одногрупниками.

Ольга Антощенко:
В житті кожної людини буває незабутнє літо. Це був саме той час.

Ірина Бень:
Існує стереотипна думка, що культурологи приречені на роботу у музеї. І, знаєте, я завжди дуже дратувалася, коли чула це, але після проходження музейної практики, зрозуміла, що зовсім навіть не проти поєднати своє життя з роботою в музеї. Я отримала безцінний досвід, який зараз дає про себе знати в такі моменти, коли я сама цього не очікую, а інші - тим більше.
Для когось ця практика була втратою часу, а для мене ж - отримання нових знань, спілкування з цікавими людьми та відкриттям очей на те, що раніше здавалось очевидним, але помилковим. Дуже вдячна усім за цей чудово проведений час разом.

Олена Дудар:
Практика - це завжди весело і пізнавально, це дружня атмосфера, позитивні емоції і нові враження від старих знань. Те, що вивчала на парі оживає, стає реальністю і починаєш по-новому дивитися на речі, починаєш по-новому їх цінувати. Практика - це удосконалення та розвиток своєї особистості.

В музеях є історія, про яку ми читали в підручниках і можемо бачити на власні очі. Це незабутньо. 

Мар’яна Дзятко:
Хороші люди, цінний досвід, нові враження. It's may my summer =)

Євгеній Левчук:
Практика є дуже корисним видом діяльності для будь-якої спеціальності, особливо для культурологів.

Ні, народ, це все звісно класно, пізнавально і так далі, але додому як не крути, за пів року тай хочеться. Хоча, де б я ще стародруки в руках потримала і поїхала кудись далі Острога, будучи в Острозі.

Фото: