Наукова конференція "Спас Чернігівський у всесвітній історичній і культурній спадщині" з нагоди 975-річчя першої літописної згадки про Спаський собор м. Чернігова проводитиметьься 6-7 жовтня 2011 року в рамках ІХ наукових читань "ЧЕРНІГІВСЬКІ СТАРОЖИТНОСТІ".

     Тематичні напрямки конференції:
     - Дохристиянський період та пережитки язичництва;
     - Хрещення Русі і перші храми;
     - Храми Чернігово-Сіверщини як осередки духовності і культури;
     - Храми Чернігово-Сіверщини як пам’ятки давньоруської архітектурної спадщини;
     - Дослідження пам’яток сакрального мистецтва;
     - Храми як місце поховання князів, княжих родин та духовенства;
     - Персоналії, пов’язані з храмами Чернігова і Чернігово-Сіверщини;
     - Охорона, реставрація та музеєфікація культових споруд.


     Доповіді будуть опубліковані в науковій збірці «Чернігівські старожитності», яка включена ВАК України до переліку фахових видань з історичних наук, вип. IV, після проведення конференції. В заявці просимо вказати короткі відомості про автора: прізвище, ім’я, науковий ступінь, вчене звання, місце роботи, контактний телефон.

     Повний текст доповіді необхідно подати до 01.09.2011 р. Доповіді, включаючи ілюстрації, приймаються відповідно до технічних вимог: обсяг - до 12 друкованих сторінок через 1 інтервали в електронному варіанті (формат Rich Text Format (*rtf), на CD), шрифт Times New Roman; розмір – 12, поля: ліве – 2,5 см, праве – 1,0 см, верхнє – 2 см, нижнє – 2 см.

     Посилання кінцеві, в тексті – надрядкові арабські цифри (1), неавтоматичні, нумерація наскрізна. Електронна та роздрукована версії – обов’язкова. Ілюстрації – окремими файлами з розширенням *.jpg або *.tiff, розмірність 200 dpi, розміром 10х15, де 10 см базова (менша) сторона. Підписи до ілюстрацій надаються окремим списком у тексті після списку використаних джерел і літератури.

     Проїзд, проживання та харчування за рахунок учасників конференції. Для безпосередніх учасників конференції передбачена сплата організаційного внеску.

     Заявку на участь у роботі конференції, тему та доповідь просимо надіслати до 1 вересня 2011 року за адресою: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», вул. Преображенська, 1, м. Чернігів, 14000.

     Телефони для довідок: (0462) 608-603, тел./факс: 647-145.

     Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду