12 травня відбулися Шості Міжнародні фольклористичні наукові читання, присвячені проф. Лідії Дунаєвській, на яких від НаУОА була присутня доц. кафедри культурології та філософії Янковська Ж.О.

Головний організатор свята – кафедра фольклористики Інституту філології – вирішив провести науково-мистецьку акцію «ЖИЛИ-БУЛИ…» у теоретично-практичному форматі, поєднавши Шості міжнародні наукові фольклористичні читання, присвячені проф. Лідії Дунаєвській, і фестиваль етнокультур. Зібралося на це фольклорне дійство понад 800 гостей зі всього світу.

За старовинним козацьким звичаєм всяка добра справа починається з молитви. Тому й учасники науково-мистецької акції «ЖИЛИ-БУЛИ…» насамперед попросили Божого благословення на спільну корисну справу в Церкві Покрови Пресвятої Богородиці. Скромна зовні козацька дерев’яна церква вразила всіх гостей своїми мальовничими іконами, щедрим золотим внутрішнім оздобленням, а головне – атмосферою високої духовності й родинної доброзичливості. Отець помолився за спочилих у мирі засновників кафедри фольклористики – проф. Дунаєвську Лідію, проф. Бойка Володимира, проф. Таланчук Олену, доц. Шурка Леоніда, й заповів усім присутнім прожити життя достойно та йти за своїм покликанням.


Названий батько фольклорної родини Інституту філології – проректор Володимир Петрович Шевченко – назвав нинішню акцію не лише святом фольклору, кафедри фольклористики, не лише конференцією імені Лідії Дунаєвської, а святом української культури й усіх народів, що населяють нашу країну: “Якщо мова – це хребет нації, то фольклор – це кров національного тіла, яка несе кисень, життя. Як кров з часом змінює свою формулу, так і фольклор протягом століть набуває нових форм. Тому наші фахівці не лише зберігають національну самобутність, а й фіксують нові хвилі у культурі нашого часу”.

Пленарне засідання конференції у приміщенні скарбниці «Мамаєвої Слободи» розпочав вітальним словом проректор Київського університету імені Тараса Шевченка професор Петро Бех. Робота Шостих міжнародних наукових фольклористичних читань відбувалася у форматі 8 секційних засідань. Серед основних тематичних підрозділів конференції були: «Козакознавство в Україні», «Фольклористика в Україні», «Взаємодія народнопоетичної та художньої творчості», «Етномузикознавство», «Україна і світ: полілог культур» та ін.

Одночасно з конференцією на головному майдані козацької «Слободи» відбувалося пісенно-танцювальне дійство. Фольклорні гурти з усієї України з’їхалися, щоб відтворити народні традиції на поліетнічній сцені лицарського стану. Дитячі колективи «Правиця», «Будимир», «Берегинька», «Райгородок» сповнили майдан щирими усмішками та гомоном. На зміну молодшому поколінню прийшов ансамбль «Роксоланія». Головні веселощі у фольклорній казці Інституту філології завжди відбуваються за його участі.

Жанна Янковська

Фото: