«Тренос» Мелетія Смотрицького та східний
богословський дискурс ранньомодерного періоду
міжнародна наукова конференція

Острог, 19-21 грудня 2012 року


Фундаментальна богословська праця «Тренос» видатного українського мислителя Мелетія Смотрицького (1577 – 1633) залишається однією з найменш досліджених пам’яток у історії східної теологічної традиції. Запланована міжнародна конференція покликана віднайти нові відповіді на питання значимості спадщини Мелетія Смотрицького для східноєвропейської богословської та філософської думки, а також розглянути суспільно-політичний та культурний контекст, в якому постав «Тренос» та інші праці видатного мислителя.

Орієнтовні напрями роботи конференції:
•    «Тренос»: історичні, філологічні та філософські аспекти;
•    Богословські погляди Мелетія Смотрицького;
•    Мелетій Смотрицький та полемічна література XVI – XVII ст.;
•    Схоластика на українських землях;
•    Українська та польська філософська думка в XVI-XVII ст.;
•    Проблема міжрелігійного діалогу в полемічних творах
ранньомодерного періоду.
За результатами конференції планується видання збірника наукових праць. Учасники, доповіді яких було відібрано для виступу та публікації, забезпечуються проживанням та харчуванням. Розмір оргвнеску складає 250 грн. Робочі мови конференції – українська, польська, англійська.

Заявки на участь у конференції (прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи, контактні адреси) та анотації запланованих виступів (до 800 знаків) прохання надсилати на е-майл: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Строк подачі матеріалів – до 30 листопада.

Адреса оргкомітету:
вул. Семінарська, 2, м.Острог,
Рівненська обл.,
Україна, 35800
тел. +38 (03654) 2-33-42