24-25 вересня 2012 року в стінах Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбулась міжнароднва наукова конференція, присвячена 20-річчю кафедри культурології під загальною назвою «Культурні трансформації в синхронії та діахронії: теорія і практика».

Конференція зібрала досить широкий загал українських культурологів. Пленарне засідання відкрив президент НаУКМА проф. С.М.Квіт. який дав високу оцінку досягненням кафедри за два десятиліття роботи та побажав нових творчих досягнень. Планами на майбутнє кафедри поділився завідувач кафедри проф.. Собуцький М.А. З привітальним словом виступили декан факультету гуманітарних нак НаУКМА проф. Тукачук М.Л., завідуючий цією кафедрою впродовж 1994-1996 років, проф.. Парахонський Б. О. та завідувач кафедрою культурології та філософії НУ «Острозька академія» Зайцев М.О.

Водночас на пленарному засіданні були заслухані доповіді Парахонського Б.О. «Цивілізаційний вибір або тупик», Зайцева М. О. «Культурологія як становлення культурології» та д. філос. н., проф. Личковаха В.А.


Цікавим і дотепним було інсценізоване вітання студентів культурологів НаУКМА.

Протягом чотирьох днів в роботі шести секцій були обговорені різні аспекти та проблеми культурологічного знання та функціонування культурології як науки.

В роботі секцій прийняли участь та виступили з доповідями викладачі нашої кафедри доц. Петрушкевич М. С., доц.. Шевчук Д.М. та доц. Янковська Ж.О.

Конференція засвідчила значні здобутки української культурології, але водночас виявила суттєві проблеми. Зокрема відчувалась відсутність координаційних зв’язків між кафедрами та систематичних контактів як в науково-організаційному так і в методологічному планах. Хотілося щоб подібні конференції відбувалися не лише у дні ювілеїв, а значно частіше.

Зайцев М. О., доктор філософских наук, доцент, завідувач кафедри культурології та філософії НаУОА