23-26 жовтня 2012 року в м.Михаловце (Словакія) відбулася наукова конференція «Мова і культура Словакії у слов’янських та неслов’янських взаємозв’язках» («Jazyk a kultura na Slovensku v slovanskych a neslovanskych suvislostiach»), під час якої свої доповіді представили науковці із Словаччини, Чехії, Болгарії, Угорщини, Росії та України.

Від  кафедри культурології та філософії НаУОА із дослідженням «Трансформація уснопоетичної символіки в літературу як форма стилістичної естетизації тексту (на прикладі української романтичної прози першої половини ХІХ століття)» виступила доц. Янковська Жанна Олександрівна.

Під час виступів було продемонстровано різноманітні дослідницькі методології, відбувалося творче спілкування, обмін досвідом. Також мером міста Михаловце учасникам конференції було дано офіційний прийом у мерії.

Окрім безпосередніх засідань, які тривали два дні, організаторами було продумано цікаву екскурсійну програму до с.Руска Бистра, де присутні відвідали дерев’яну церкву ХVІІ століття із бароковим іконостасом та до с.Башковець, де у місцевому костелі зберігається слов’янська Біблія ХV століття.

 

Фото: