Кафедра філософії та релігієзнавства
Національного університету «Києво-Могилянська академія»
запрошує студентів та аспірантів взяти участь у
IX студентсько-аспірантській міждисциплінарній конференції
«Філософія: нове покоління. Досвід та його інтерпретації»,

що відбудеться 20-21 березня 2014 року в НаУКМА 

Значення досвіду в житті людини не варто недооцінювати: він є джерелом пізнання, способом орієнтації в світі, диференціації істинного й хибного. Попри це, власне досвід залишається дуже складною проблемою, що потребує значно глибшого філософського осмислення: чи варто на нього покладатися? Чи можна говорити про досвід як дещо універсальне? Чи можливі різні форми досвіду? Якщо так, то чим та завдяки чому вони різняться й у чому їхні переваги?

На конференції пропонується обговорення цих та багатьох інших питань, що пов’язані з досвідом та стосуються проблематики широкого кола гуманітарних і природничих дисциплін. Зокрема, у межах роботи секцій та круглих столів ми плануємо докладно розглянути такі аспекти поняття досвіду, як:
1.    Епістемологічний. Чуттєвість як джерело пізнання. Досвідне пізнання та проблеми індукції. Досвід та методології природознавчих дисциплін. Поняття досвіду в філософії та психології. 
2.    Соціально-антропологічний. Досвід Іншого та проблеми інтерсуб’єктивності. Досвід і соціальна взаємодія. Досвід Чужого: неприйняття, запозичення, використання та поширення. Соціальний досвід: теорії та практики.
3.    Естетичний. Досвід і мистецтво. Проблеми вираження й універсалізації. Інтерпретація мистецьких творів та передсуди. Витвір мистецтва: партиципація та присутність.  
4.    Історико-філософський. Історичні типи філософії досвіду. Емпіризм та раціоналізм. Нативізм та його наслідки. Проблеми досвіду в герменевтично-феноменологічній та екзистенційній традиції.
5.    Релігієзнавчий. Специфіка досвіду містичної інтуїції. Нумінозний, сакральний та профанний досвід. Апостеріорні докази буття Бога. Трансперсональний досвід та психотехніки в традиційних та сучасних неорелігійних рухах.

Для участі в конференції потрібно до 5 лютого 2014 року включно надіслати тези доповіді та анкету учасника на скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду (у полі «Тема» вказати Conference2014).

Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.
Оргкомітет залишає за собою право здійснювати відбір доповідачів та учасників.
Передбачено видання збірника тез.
За проживання та харчування учасники сплачують власним коштом. Організатори сприяють у пошуку поселення.

Вимоги до оформлення тез доповідей та анкети учасника:
•    анкета і тези мають бути надіслані окремими файлами;
•    обсяг тез до 4500 знаків з пробілами;
•    шрифт Times New Roman, розмір 12; інтервал 1,5;
•    формат тексту MS Word, розширення .doc;
•    поля стандартні;
•    на початку файлу з тезами має бути вказано ім’я та прізвище автора, установа, факультет та спеціальність, також треба зазначити назву доповіді (вирівнювання по центру);
•    назви файлів з тезами та анкетою у форматі x_tezy.doc та x_anketa.doc відповідно, де х – прізвище автора латинськими літерами;
•    посилання в тексті здійснюються наступним чином: [Шилов 1998, с. 74];
•    бібліографію слід подавати в алфавітному порядку.
Детальнішу інформацію шукайте на нашому сайті:
http://philosophynewgeneration.wordpress.com/
Контактні особи:
Аліса Деміна, 096 615 72 33;
Оксана Слободян, 097 448 22 83;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .