6 грудня у Варшавському університеті силами кафедри україністики було проведено Міжнародну конференцію «Україністика: традиції і сучасність».

Учасниками конференції в основному були вчені Польщі та України. Особливо чисельно була представлена українська делегація, зокрема, це дослідники з  Національної Академії Наук, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Полтавського університету, Криворізького університету, Закарпатського університету (м.Івано-Франківськ), університетів м. Харкова та інших. Від кафедри культурології та філософії Національного університету «Острозька академія» виступила доц. Янковська Жанна Олександрівна із доповіддю «Рецепції фольклорного наративу в українській літературній прозі першої половини ХІХ століття: особливості розвитку розповідного жанру».

Конференція проходила в режимі пленарного засідання, на якому із вітальним словом та науковими доповідями виступили: завідувач кафедри україністики Варшавського університету Ірина Митник, посол України в Польщі, ректор Закарпатського національного університету, а також д-р Микола Тимошик, у доповіді якого було проаналізовано сторінки життя та діяльності Івана Огієнка, пов’язані із Варшавою і взагалі з Польщею.

Далі слухання виступів проводилося у двох секціях, в яких пройшло по три сесії. У І-й секції обговорювалися проблеми мовознавства, у ІІ-й – літератури, фольклору та культурології. У багатьох представлених наукових дослідженнях було використано сучасну методологію, зокрема, метод інтердисциплінарних зв’язків. Тому учасники секцій з інтересом та зацікавленістю слухали й обговорювали виступи, інколи вступаючи в дискусію, даючи поради молодим дослідникам. Не оминули увагою доповідачі й сучасну політичну ситуацію в Україні.

Варто відзначити добру роботу та чітке координування засідань організаторами конференції.

На заключному засіданні силами студентів-україністів було організовано невеликий концерт учасникам конференції.

Фото: