26-27 травня 2015 року на кафедрі україністики Університету імені Масарика (м. Брно – Чеська Республіка) відбулася Міжнародна конференція «Україністика – минуле, теперішнє, майбутнє», приурочена 20-й річниці створення кафедри на філософському факультеті цього навчального закладу.

Очолює цю кафедру університету доктор філологічних наук (раніше викладач кафедри загального мовознавства філологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка) Миронова Галина Михайлівна.

На конференції було виголошено доповіді дослідників-україністів із шести країн світу. Кафедру культурології та філософії Національного університету «Острозька академія» представляла доц. Янковська Ж. О. із доповіддю на тему «Від ”божого чоловіка” до “Перебенді”: рецепція архетипного образу кобзаря в українській літературі 30-60-х років ХІХ століття”.

Загалом протягом двох днів під час конференції повноцінно працювали три секції: «Мовознавство», «Історія та культурологія» і «Літературознавство». Під час заслуховування доповідей часто виникали дискусії, тривале обговорення тих чи інших проблем. В основному акцентувалося на нових методологіях дослідження україністики в Україні та за кордоном.

Окрім робочої програми, організатори конференції ефективно продумали цікаві заходи для неофіційного спілкування учасників та насичену екскурсійну програму. Це вечір за участю ансамблю «Воніца», відвідування православної церкви у Брно, навколо якої гуртуються українці, котрі тут проживають (досить велика громада) і де у цей час перебувала мироточива чудотворна ікона Божої Матері «Усмирення злих сердець», екскурсія по місту, що багате насамперед архітектурними пам’ятками, до найдавнішої броварні «Старобрно» та цілоденні екскурсії після завершення роботи конференції до Відня та Праги, що справили на учасників незабутнє враження.

Фото: