В період 12-13 травня в Національному університеті «Острозька академія» кафедра культурології та філософії разом з кафедрою документознавства та інформаційної діяльності провели Х Міжнародну наукову конференцію «Проблеми культурної ідентичності в ситуації сучасного діалогу культур». У той же час Лабораторія гендерних досліджень, за підтримки кафедри культурології та філософії, організувала VI Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Гендерна проблематика та антропологічні горизонти».

Конференція, присвячена дослідженню проблемних аспектів культурної ідентичності, маючи десятирічний досвід і високий науковий рівень, цьогоріч отримала 113 заявок на участь. Серед заявлених учасників було відзначено представників із восьми країн, таких як Польща, Чехія, Словаччина, Білорусь, Росія, Болгарія, Нігерія, Україна. Фактичними учасниками конференції стали понад три десятки науковців різних вчених звань та наукових ступенів, які репрезентували українські, польські, чеські, словацькі й російські університети та науково-дослідницькі інститути.


На науково-практичну конференцію з гендерної проблематики із понад п’ятдесяти заявлених, прибуло десять учасників. Це дало можливість організувати роботу однієї секції, де доповідачами стали доктори і кандидати наук різних ВНЗ України, а також магістри спеціальності «Культурологія» НаУОА. Всі, хто очно чи заочно долучився до кожної з конференцій, отримали можливість опублікувати результати своїх досліджень у «Наукових записках» – збірнику статей і тез Національного університету «Острозька академія», серія «Культурологія» і «Гендерні дослідження». Примірники відповідного збірника учасники отримали відразу після реєстрації.

На спільному відкритті обох конференцій з вітальним словом виступили декан гуманітарного факультету, доцент Шевчук Дмитро Михайлович, завідувач кафедри культурології та філософії, професор Зайцев Микола Олександрович, а також завідувач Лабораторією гендерних досліджень, доцент Петрушкевич Марія Стефанівна. Проректор з навчально-наукової роботи, професор Кралюк Петро Михайлович теж привітав гостей та організаторів із такою непересічною подією, і першим озвучив свою доповідь на пленарному засіданні. Після пленарного засідання та невеличкої перерви усі учасники перейшли до роботи по секціях. Робота усіх секцій видалась результативною. Проблеми, що порушувались у доповідях лекторів, викликали жваві обговорення та дискусії, що, очевидно, свідчить про їх актуальність та відкритість. Деякі учасники зізнавалися, що отримали відповіді на низку своїх запитань, проте, в ході обговорень, з’являлись нові неясності. Однак, це засвідчує неабияку продуктивність конференції, метою якої є не лише відповідь на існуючі питання, але й постановку нових, котрі стануть перспективою для подальших досліджень.

По закінченню виступів, обговорень та дискусій гостей чекав інтелектуальний та естетичний відпочинок, адже всім бажаючим було організовано екскурсію Острогом та Музеєм історії «Острозької академії». Цікавою і привабливою для учасників конференції, стала можливість відвідати публічну лекцію «Гендерний розпад», де лектором була Тамара Злобіна – кандидатка філософських наук, редакторка ресурсу «Гендер в деталях».

Проведення вищеназваних конференцій вже стало доброю традицією кафедри культурології та філософії і Лабораторії гендерних досліджень.  Цікаві,  ґрунтовні і актуальні доповіді відображають глибокий науковий аналіз проблематики фахівцями. Завдяки їхній проробленій роботі конференції вкотре відбулись на гідному рівні. Очевидно, що такі результати надихають організовувати зазначені конференції щорічно і заохочують до подальшої наукової співпраці з колегами з інших вузів і країн.