21 листопада 2013 року в Національному університеті «Острозька академія» відбувся круглий стіл, що традиційно проводиться кафедрою культурології та філософії з нагоди відзначення Всесвітнього дня філософії за реґламентом ЮНЕСКО.  Загальною темою для обговорення пропонувались ключові ідеї Поля Рікера, оскільки цього року відзначається 100-річчя від дня народження французького мислителя, який мав значний вплив на розвиток сучасної європейської філософії.

На початку засідання завідувач кафедри культурології та філософії НаУОА проф. Микола Зайцев привітав учасників із днем філософії та оголосив результати Всеукраїнського конкурсу філософського есе. Цьогоріч на конкурс надійшло 41 есе, авторами яких були студенти та учні коледжів з різних регіонів України – Києва, Львова, Луганська, Харкова, Черкас, Дніпропетровська, Луцька, Миколаєва, Острога та ін. Згідно з рішенням конкурсної комісії, призові місця були присуджені: І – Павлу Бульдовичу, студенту Київського національного університету імені Тараса Шевченка; ІІ – Тарасу Фостяку, студенту Національного університету «Києво-Могилянська академія»; ІІІ – Світлані Марчук, студентці Національного університету «Острозька академія». Крім того, чимало учасників отримали грамоти за участь. Конкурс відбувався за підтримки відомого українського видавництва «Дух і літера», тому переможці отримали в подарунок книги.

Згодом робота круглого столу відбувалась у дусі філософських дискусій. Відповідно до програми, відбулося виголошення та обговорення наукових доповідей, що були присвячені різним аспектам філософії Поля Рікера. Зокрема, під час свого виступу студентка 2 курсу спеціальності «Культурологія» НаУОА Богдана Андрєєва запрезентувала основні інтелектуальні віхи творчості французького мислителя. Доцент кафедри культурології та філософії НаУОА Дмитро Шевчук зосередив увагу на феномені близькості як екзистенційному вимірі соціального буття. На останок старший викладач кафедри культурології та філософії НаУОА Максим Карповець проаналізував проблему співвідношення між герменевтикою та структуралізмом у філософії Поля Рікера. Усі доповіді викликали інтерес учасників круглого столу, що підтвердилось низкою оригінальних питань та цікавою дискусією.

 

Фото: