27 лютого 2014 року дві кафедри гуманітарного факультету – культурології та філософії і гендерних досліджень – провели традиційний щорічний круглий стіл присвячений гендерній проблематиці на тему «Гендерна антропологія та сучасне суспільство». Першопочатково науковий захід планувався на 20 лютого, але був перенесений у зв’язку із буремними політичними подіями та днями жалоби за загиблими.

Доповідачі та учасники круглого столу розглянули низку складних, неоднозначних проблем, пов’язаних із розумінням статі, трансформацією чоловічого та жіночого у сучасному масовому суспільстві. Багато уваги було приділено такому аспекту гендерної антропології як конструювання та функціонування тіла, його модифікації у сучасній соціокультурній ситуації. Кандидат філософських наук Максим Карповець запропонував до обговорення проблему деканонізації жіночого тіла у сучасному мистецтві. Інші аспекти тілесності були розглянуті у доповідях «Гендерні відмінності феномену татуювання в культурі» (представленій студенткою четвертого курсу Валентиною Шевчук) та «Сексизм в рекламі» (представленій Маргаритою Шкабарою).

Активне обговорення викликала доповідь Наталії Мачеброди присвячена проблемі культури і психічного здоров’я жінок у Південно-Східній Азії.

Іншу тематичну групу склали дослідження присвячені релігійним аспектам гендерної антропології «Осмислення патріархальних традицій у релігійних мас-медіа» та «Виклик сучасності мусульманській сім’ї».

Модератором круглого столу була кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри гендерних досліджень Марія Петрушкевич.

Фото: