Кафедра культурології підвела конкурс філософсько-культурологічних есе, приурочених 160-річчю від дня народження Івана Франка. Потрібно додати, що захід також був реалізований як частина профорієнтаційної програми університету. За усі роки це був найбільш масштабний конкурс, адже до членів журі надійшло понад 400 робіт. Своїми враженнями ділиться Карповець М. В., канд. філос. наук, ст. викладач, один із організаторів конкурсу: «Приємно, що учасниками конкурсу були фактично усі учні та студенти з України, тому надіслані есе репрезентують повну географію нашої держави. Завданням журі було максимально неупереджено оцінити роботи, тому кожен самостійно виставляв власну оцінку, внаслідок яких, зрештою, обирались переможці».

Переможців есе було поділено на дві категорії: учні та студенти. Попри масив есе, журі обирали лише три найкращі роботи. Таким чином, у першій категорії виграли наступні школярі: перше місце – Ковальов Сергій (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7), друге місце – Ковальчук Богдан (Дунаєвська ЗОШ № 3), третє місце – Кравцова Катерина (НВК «Святошинська гімназія»). Відповідно, у категорії «Студенти» місця розповіділились так: перше місце – Сидоренко Ольга (Дніпропетровський університет), друге місце – Глушкова Надія (ОНУ ім. І. І. Мечникова), третє місце – Новак Юліан (Національний університет «Острозька академія»). До слова, цього року вперше виграв студент «Острозької академії», адже раніше спудеям університету ніколи не вдавалось потрапити до призових місць.


Члені журі поділилися своїми враженнями від надісланих есе. Так, Зайцев М. О., доктор філос. наук, проф. зазначив про наявність різної якості робіт: «З усього масиву есе оригінаьних і самобутніх не так уже й багато. На жаль, багато таких, що написані за звичними газетними штампами, а то й взагалі не зовсім в руслі означених думок І. Франка. На цьому фоні хай і не велика, але достатня кількість робіт характеризуються самостійністю та оригінальністю. Хотілося побажати молоді наступне: мисліть самі, сміливо висловлюйте власні думки, викиньте штампи на узбіччя свого інтелектуального становлення».

Петрушкевич М. С., канд. філос. наук, доцент кафедри культурології та філософії підкреслила особливий патріотичний настрій у роботах: «Надіслані есе на конкурс викликали цілу палітру емоцій. Через призму постаті Івана Франка автори намагалися показати наболіле: пошуки власної ідентичності, ментальну роз’єднаність українців, осмислення війни на Сході. Творчість письменника спонукала кожного автора та авторку усвідомити, що означає бути українцями, прагнути до знань, приносити користь своїй державі. Зустрілися й оригінальні роботи, наприклад, у віршованій формі чи з перекладом англійською мовою. У цьогорічному конкурсі філософського есе особливою приємністю стала небайдужість молоді та патріотизм».

Члени журі нагородили усіх переможців грамотами й призами, а також надіслали заохочувальні грамоти найбільш цікавим і оригінальним роботам до різних регіонів України.