23 жовтня у мистецькій галереї Національного університету “Острозька академія” відбулась презентація методичного посібника “99 питань та відповідей про наукову роботу студентів-культурологів”. Серед авторів були викладачі кафедри культурології та філософії Микола Зайцев, Дмитро Шевчук та Максим Карповець, хоча “посібник є результатом колективної роботи всієї кафедри”, зазначено у передмові.

Презентація складалася із двох частин: обговорення посібника та дискусія щодо актуальних проблем гуманітарного пізнання. Спершу кожен з авторів озвучив специфіку роботи над таким незвичним, але необхідним для студентства проектом. Дмитро Шевчук переконаний, що поява книжки спростить науковий процес як для викладачів, так і для студентів. Натомість Микола Зайцев, завідувач кафедри філософії та культурології, вбачає у посібнику серйозну постановку теоретико-методологічних питань, а Максим Карповець підкреслив необхідність формування наукової культури серед студентів. До того ж, автори не вбачали жодної серйозної перешкоди у колективній роботі, навіть навпаки – отримали неабиякий позитивний досвід від написання статей.


Друга половина презентація була присвячена дискусії про статус гуманітарного пізнання. Студенти активно долучились до обговорення, тому мимоволі монолог авторів перетворився у серйозну розмову про долю гуманітарних наук. Основна думка зводилась до того, що сьогодні гуманітарні науки перебувають на порозі необхідного оновлення. На жаль, керівництво держави не бачить серйозної необхідності у філософії, культурології, історії, поглиблюючи ситуацію гуманітарної катастрофи в Україні. Оптимістичним завершенням стало те, що молоде покоління може стати на шлях переосмислення необхідності гуманітарного знання у сучасних реаліях, зокрема українських.

 

АУДІО:

ФОТО: