В лютому 2019 року кафедра культурології та філософії НаУОА  оголосила про перший етап ІІІ Всеукраїнської олімпіади з «Культурології» для представників шкільної молоді, а також студентів коледжів та професійно-технічних училищ. Проведення олімпіади планувалось у ІІ етапи і, вже по перебігу першого, оргкомітет помітив жвавий інтерес серед означеної цільової аудиторії до спеціальності «Культурологія» і до низки проблем, якими переймається культурологія як наука.

Перший етап передбачав написання аналітичного есе на тему «Українська культура у ситуації глобалізації: актуальний стан, проблеми та перспективи». Важливо, що будь-яка тема, яка стосується живої реальності є вкрай складною для аналізу та дослідження. Саме тому, в рамках цієї олімпіади для організаторів було дуже цікаво дізнатися, як учнівська та студентська молодь розуміє та оцінює цю не просту епоху в якій живе, формується і розвивається.

Цьогоріч якість надісланих на конкурс текстів приємно вразила оргкомітет та членів журі.  Ідеї, асоціації, аргументи, логіка викладу думок свідчать про те, що молоде покоління формується мислячим і критичними.

Перемога у цьому етапі дісталась Панчишин Дарії – студентці ІІ курсу Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. О.Барвінського (Тернопільська область). Вона отримала максимальний бал від трьох членів журі, і з сумою 30 балів посіла почесне І-ше місце. Друге місце зайняла учениця 10 класу Плесенської школи І-ІІІ ступенів Шепетівського району (Хмельницька область) Щур Оксана, робота якої була оцінена вкрай гідно та отримала в сумі 29 балів. Студентка ІІ курсу Дубенського коледжу Рівненського державного гуманітарного університету (Рівненська область) Кособуцька Анастасія із загальним балом 27,6 від трьох членів журі посіла ІІІ місце, і, цим самим, замкнула трійку лідерів.

Усі переможниці були відзначені сертифікатами, грамотами та цінними призами.

Переможні есе доступні для прочитання усім охочим.

Панчишин Дарія: І-ше місце

Щур Оксана: ІІ місце

Кособуцька Анастасія: ІІІ місце