Кожен вищий навчальний заклад має свої власні традиції. Деякі з них мають кількасотлітню історію, а деякі – творяться зараз нашими сучасниками. Так, студенти спеціальності «Культурологія» разом зі своїми викладачами вже близько десяти років відзначають відоме в «Острозькій академії» свято – «День Культуролога». Традиційно в цей день панує дружня, неформальна атмосфера. А всікультурологи, незалежно від стану і статусу, отримують можливість перейнятись духом цікавих дискусій і позитивних емоцій.

Цьогоріч цим днем стало 25 травня. Святкова програма була насичена цікавими заходами на яких усі охочі могли презентувати свої творчі сторони: представити авторські поезії, продекламувати вірші, позмагатись у майстерності читання репу та зіграти у гру «Крокодил». Однак основною та найяскравішою частиною став благодійний аукціон, до якого долучились усі студенти та викладачі. Організаторами і найбільшими ентузіастами стали представники початкових курсів. Вони, закликавши до співпраці увесь професорсько-викладацький склад кафедри, завчасно зібрали матеріали для продажу. На перший погляд може виникнути запитання, що ж це за матеріали, що зацікавлять купців, тобто інших студентів? Зауважимо, що організатори проявили тут неабияку креативність, адже продавали на аукціоні сертифікати на символічну кількість балів з різних предметів, а також цікаві журнали, комікси, книги, що стануть корисними у навчанні та гармонійному розвитку особистості.


- Це вже третій рік поспіль наші студенти організовують такий аукціон, - зауважує завідувач кафедри культурології та філософії, професор Зайцев Микола Олександрович, – Усі члени кафедри радо сприяють ініціативі студентів. По закінченню дійства вони усі разом вирішують куди підуть зароблені гроші. Кожного разу рішення студентів змушує нас ними пишатися, адже два роки тому кошти було потрачено на закупівлю канцтоварів і солодощів КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2 І–ІІ ст.» Рівненської облради, минулого року – вся сума, а це понад тисячу гривень, була передана на потреби українських військових, що перебувають у зоні АТО. Цього разу студенти вирішили повторити свій перший досвід і, на суму близько 900 гривень, планують придбати подарунки дітям. Приємно усвідомлювати що в такому, доволі юному віці, наші кафедральні вихованці вже розуміють важливість і необхідність благодійності і допомоги іншим. З цього можу зробити висновок, що ми все робимо правильно - додає Микола Олександрович.

Загалом «День Культуролога» пройшов дуже тепло та по сімейному – з користю не лише для студентів, але й для дітей інтернату. І це доводить, що культурне виховання молоді є дуже важливим та вкрай необхідним в наш час, адже саме такі високоморальні та творчі особистості в подальшому зможуть гідно представляти нашу країну.

 

Маргарита Фещенко