У Національному університеті “Острозька академія” 4-5 жовтня відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Гендерна проблематика та антропологічні горизонти» організована кафедрою культурології та філософії та кафедрою гендерних досліджень. Серед учасників – науковці та дослідники з Вінниці, Житомира, Кривого Рогу, Чернігова, Сум, Києва, Сімферополя, Полтави, Чернівців, інших українських міст, а також з-за кордону: Казахстану та Росії.

Із вітальним словом під час пленарного засідання до учасників звернулися проректор з навчально-виховної роботи Руслана Каламаж та декан гуманітарного факультету Василь Жуковський.

«Найголовніше у гендерних дослідженнях, - це збереження коректності. На наших круглих столах та конференціях ця коректність дотримується», - зазначила Руслана Володимирівна Каламаж.

Також були представлені титульні доповіді доцента кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету, директорки Вінницького освітнього гендерного центру Ірини Головашенко «Вплив картезіанського раціоналізму на філософію гендеру» та доповідь докторанта Житомирського національного агроекологічного університету Наталії Куцмус «Методологія гендерних економічних досліджень в контексті теорій влади».


Робота відбувалася у чотирьох секціях: перша була присвячена філософії статі та методології гендерних досліджень, друга – гендерним дослідженням у психології та педагогіці та гендерним стереотипам освіти, третя –  гендерній тематиці мас-медіа та реклами, четверта – гендерним ролям у фольклористичних та історичних дослідженнях.

Жваве обговорення викликали доповіді кандидата філософських наук Мацко Лариси, кандидата психологічних наук Данильченко Тетяни, магістрантки Російського державного гуманітарного університету Костромицької Марії а інших учасників конференції.

Модератор конференції доцент кафедри культурології та філософії Марія Петрушкевич акцентувала увагу на постійно зростаючому інтересі до проблем статі серед українських науковців.

 

Фото: