19 жовтня 2018 року в Національному університеті «Острозька академія» відбулася VI Всеукраїнська наукова конференція «Філософія як культурна політика сучасності». Співорганізаторами виступили кафедра культурології та філософії  НаУОА та відділ змісту, філософії та прогнозування вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України, а також Українське товариство філософії освіти.

Робота секцій почалася після вітального слова, яке виголосили: проректор з навчально-наукової роботи НаУОА Шевчук Дмитро Михайлович, декан гуманітарного факультету Карповець Максим Вячеславович та завідувач кафедри культурології та філософії Зайцев Микола Олександрович. Цьогоріч переважна кількість учасників конференції приїхали з Києва, Хмельницького та Рівного.

Тематика наукових робіт конференції була як завжди широкою, проте особливу увагу учасників до обговорення викликали доповіді пов’язані з аналізом сучасного стану освіти в Україні. З такою тематикою виступили:  Микола Зайцев , Світлана Ганаба та Катерина  Лобанова.

Зокрема, Світлана Ганаба, професор кафедри педагогіки та соціально-економічних дисциплін Національної академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького зазначила:

«Для того, щоб компетентності стали дієвим регулятором освітнього процесу, вони мають утворити системну цілісність у якій можна простежити смислові зв’язки та підпорядкування».

Окрема хвиля обговорень стосувалася доповіді «Проекту Практичної Філософії» Анатолія Мініча,  в якій він охарактеризував проблеми та перспективи сучасної філософії. Викладач кафедри культурології та філософії, закцентував увагу на практичному потенціалі синтезу філософії та економіки.

Конференція завершилася підведенням підсумків та обміном вражень між учасниками. Організатори ділилися думками про подальші плани роботи та закликали всіх до діалогу.

Фото: