У п’ятницю, 22 червня, до України завітав відомий канадський філософ і соціолог, автор праць з інтелектуальної історії, лауреат премії Кіото і премії Темплтона Чарлз Тейлор. Міжнародний семінар був організований з ініціативи Українського Католицького Університету у Львові на території філософського-богословського факультету. Справді, серед гостей можна  було помітити достатньо публічних людей не тільки з України, але й із Польщі, Німеччини, Іспанії і США. Більшість із них вже перебувала у Львові, однак були й ті, що навмисно приїхали на колоквіум.

Семінар було поділено на дві частини: дискусія навколо книги «Secular Age» («Секулярний вік») та власне лекція Чарлза Тейлора «Етика і релігія в постмодерному світі». Дискусія розпочалась навколо величезної за обсягом праці Тейлора, яку планує видати вже у наступному році «Дух і літера». Цікаво, що саме це видавництво на чолі із Костянтином Сіговим, який теж брав участь в обговоренні, відкрило українському читачеві непересічну і вагому фігуру в сучасній гуманістиці. Перше ознайомлення із Тейлором відбулось завдяки тексту «Джерела себе: творення новочасної ідентичності», де філософ постає доволі постмодерним мислителем, на відміну від більш традиційного та лінійного дискурсу у новій праці. Можливо, саме це здивувало багатьох читачів і слухачів, адже від автора очікували нових гострих метафор, антропологічних парадоксів і незвичних фокусів розуміння. Натомість Ч. Тейлор повертається до традиційного концепту модерну «трансцендентне», яке так наполегливо намагались забути і викинути з лексикону європейської культури мислителі та інтелектуали постмодерного спрямування. Втім, наскільки Ч. Тейлор є постмодерним автором,  доволі суперечливе питання, яке потребує пильного й уважного читання.
Друга частина зустрічі, що розпочалась після обіду, зібрала повну залу слухачів. Серед них можна було помітити проректора Львівського національного університету М. Зубрицьку, віце-ректора Українського Католицького Університету М. Мироновича, колишнього міністра освіти і науки України І. Вакарчука, редактора культурологічного часопису «Ї» Т. Возняка та інших. Лекція викликала так само чимало питань та міркувань, а тому модератору довелося стежити за їхньою кількістю. До речі, свої питання через К. Сігова передав відомий американський філософ, культуролог та літературознавець Михайло Ептшейн.

Все це говорить про те, що Ч. Тейлор прекрасно підтверджує свій статус провідного інтелектуала сучасності, який прекрасно відчуває і розуміє проблеми світу та людини. Більше того, Тейлор також прекрасний філософ у тому сенсі, що не боїться ставити питання і сказати, що не знає відповіді. Не випадково промайнула в багатьох думка про те, що Тейлору вдається періодично прокидати слухача, змусити його по-новому поглянути на звичні і незвичні речі, зрештою, здійснити складну інтелектуальну роботу. Можливо, саме це є основними критеріями важливості і потрібності таких людей як Чарлз Тейлор для Європи та України зокрема.

Максим Карповець