16 листопада 2017 року в Національному університеті «Острозька академія» відбувся уже традиційний круглий стіл, приурочений до Всесвітнього Дня філософії за регламентом ЮНЕСКО. Цьогоріч круглий стіл було проведено за темою: «Філософські пошуки Григорія Сковороди», оскільки він  співпав з 295-тою річницею з дня народження філософа.

В обговоренні взяли участь викладачі, аспіранти, студенти. Звучали доповіді про Григорія Сковороду як філософа-кочівника,  що поєднав у собі, з одного боку, риси консерватизму, з іншого – анархічний дух українського козацтва з його мандрівним стилем життя; онтологічне вчення про дві натури та три світи; ідею «сродної праці» як запоруку індивідуального та соціального благополуччя;  людину та її призначення, а також  про подвиг самопізнання, обговорили  вчення про щастя Г.Сковороди та його місце у загальносвітовій та українській філософській традиції евдемонізму.


Також в рамках круглого столу було оголошено результати Всеукраїнського конкурсу есе, участь у якому взяло 236 осіб з 16 областей України. Запропонованими темами для філософських роздумів стали вислови Г. Сковороди, індивідуальне розуміння яких намагались розкрити учасники конкурсу. Члени журі, до якого входили професорсько-викладацький склад кафедри культурології та філософії НаУОА – Зайцев Микола Олександрович, Петрушкевич Марія Стефанівна та Карповець Максим В’ячеславович, розділили конкурсантів на дві категорії: 1-ша – студенти коледжів, ВПУ та ВНЗ, 2-га – учні шкіл, гімназій, ліцеїв. У кожній із категорій було визначено переможців, а також відзначено учасників, що творчо і, моментами, дуже неординарно підійшли до поставленого перед ними завдання

Відтак, переможцями щорічного Всеукраїнського конкурсу філософського есе серед студентства було визначено Пустовіт Ганну, студентку 3 курсу Донбаської національної академії будівництва і архітектури – І місце, Салівоник Тетяну, студентку 2 курсу Сарненського педагогічного коледжу РДГУ – ІІ місце та Стасюк Крістіну – студентку 4 курсу комунального вищого навчального закладу «Олександрійський педагогічний коледж імені В.О.Сухомлинського», Кіровоградська обл.

Із поміж кількох сотень учнівських есе І місце посіла робота Ішмуратова Нікіти – учня 9 класу НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» м. Славути, ІІ-ге – есе Панасюк Марії, учениці 11 класу НВК гімназія м. Славути. Однакову кількість балів отримали дві одинадцятикласниці, які розділили між собою переможне ІІІ місце: Владиженко Аліна – учениця Миколаївської гімназії №3 та Батрак Влада з Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №48. 

Під час підбиття підсумків усі члени журі зауважили, що окрім вищезазначених робіт були й інші надзвичайно оригінальні есе, автори яких  також заслуговують на відзнаку. Саме тому окремо будуть вручені сертифікати від кафедри культурології та філософії учасникам, твори яких хоч і не здобули перемоги, однак відчутно якісно вирізнялись.  Таких конкурсантів виявилось чимало! З їх іменами можна ближче ознайомитись в рейтингу учасників, що розміщений на сайті kulturolog.org.ua. За тією ж адресою будуть розміщені усі тексти, що посіли призові місця у кожній категорії, а їхні автори отримають цінні призи від організаторів конкурсу.

З великою приємністю ми вітаємо усіх переможців і їх наукових керівників із черговим успіхом! Щиро бажаємо Вам продовжувати розкривати свій творчий потенціал та виражати креативність й аналітичне мислення у наступних починаннях. Будемо невимовно раді, якщо все це Ви будете реалізовувати у статусі студентів Національного університету «Острозька академія»

РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ (Учні)

РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ (Студенти)